Berte život s humorem, stejně z něho nevyváznete živí.

Za plotem

30. srpna 2006 v 18:30 | z www.kfilmu.net |  Animáky

Za plotem


Co film, to perla. Podobným skóre se může pochlubit málokteré filmové studio. Společnost DreamWorks Animation to oprávění má. Shrek, Příběh žraloka, Madagaskar. Ani po jejich nejnovějším přírůstku, rodinné animované komedii Za plotem, by se na tomto odvážném označení nemuselo nic měnit.

Když venku začne zuřit jaro, probouzejí se ze zimního spánku i ti největší spáči. Želví sameček Verne a jeho kamarádi z lesa po procitnutí zjistili, že jim kolem domova vyrostl vysoký živý plot. Světácký mýval RJ jim ale vysvětlí, že svět za plotem je "bránou k lepšímu životu", kde podivné bytosti, zvané lidi, žijí, aby jedly, na rozdíl od zvířat, která jedí, aby přežila. Svět lidí je proto logicky k prasknutí nacpaný jídlem, které čeká jen na to, až ho po zimě vyhladovělá zvířátka ukořistí a zbaští.

Želvák Verne, dosavadní šéf lesní tlupy, na charismatického mývala hodně žárlí a navíc má z neznámého světa za plotem strach. RJ je ale skvělý manipulátor (navíc s poměrně nekalými úmysly), a tak se gang lupičů ve složení - jedna hyperaktivní veverka, skunčí drsňačka, ježčí rodinka a dvě vačice - záhy začne pod jeho vedením vydávat za plot na výpravy za člověčími lahůdkami. Lidská civilizace ale dokáže být mnohem nebezpečnější, než by čekali. Zvlášť, když jde o její jídlo!

Animovaná komedie Za plotem vznikla podle stejnojmenného populárního komiksového stripu Michaela Frye a T. Lewise, ve kterém želva a mýval zpoza živého plotu ironicky komentují naše chování. "Ať žijeme kdekoliv, jsme všichni konfrontováni se světem Za plotem, se světem zvířat, která i uvnitř civilizace přežívají divoce. Vždycky mě zajímalo, co si o nás asi myslí. Zjistili jsme, že se především snaží dostat do našich ledniček," říká režisér Johnson.

Přestože trojrozměrná animace už dnes nikoho neohromí, supervizor vizuálních efektů Craig Ring tvrdí, že v Za plotem se tato technologie dostala zase o krok dál. "Chlupaté potvůrky, které jsou v neustálé vzájemné interakci a každá z nich má navíc specifickou mimiku - to bývá pro animátory noční můra, se kterou jsme se tentokrát skvěle vypořádali."
Komedie Za plotem se v originále může pochlubit skvělým hlasovým obsazením, kterému vévodí Bruce Willis, nicméně díky jeho dvornímu dabérovi Pavlu Soukupovi a skvělé práci dabingového studia LS Production divákům v českém znění určitě chybět nebude.

Základní informace

Český název: Za plotem
Originální název: Over the Hedge
Česká premiéra: 15. června 2006 (před 76 dny)
Světová premiéra: 19. května 2006 (před 103 dny)
Natočeno: USA 2006
Režie: Karey Kirkpatrick, Tim Johnson
Scénář: Len Blum, Karey Kirkpatrick, Lorne Cameron, David Hoselton
Hudba: Rupert Gregson-Williams, Ben Folds
Hrají: Bruce Willis (mýval RJ - hlas v originálním znění), Garry Shandling (Verne - hlas v originálním znění), Steve Carell (Hammy - hlas v originálním znění), Avril Lavigne (Heathe), Allison Janney (Gladys - hlas v originálním znění), Nick Nolte (Vincent - hlas v originálním znění), Catherine O'Hara (Penny - hlas v originálním znění), William Shatner (Ozzie - hlas v originálním znění,)
Přístupnost: přístupný
Délka: 83 minut
Žánr: Animovaný / Komedie
Distributor: Bontonfilm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Animované filmy?

Jo, určitě... 88.8% (509)
Hm, trochu... 2.8% (16)
Nevím... 1% (6)
Jak který... 5.6% (32)
Ani moc ne... 0.9% (5)
Vůbec... 0.9% (5)

Komentáře

1 FLAKYNKA FLAKYNKA | 2. října 2006 v 17:41 | Reagovat

JO JE TO HEZKÁ POHÁDKA

2 tereza tereza | 26. prosince 2006 v 8:34 | Reagovat

mas moc hezkej blog

3 adéla adéla | 9. srpna 2014 v 20:56 | Reagovat

je to překrásná pohádka dívam se na ní deně fakt super chtěla bych aby byla i 2 ale to zatím nevim chcetla bych aby ve dvojce byla stejně tak vyčuraná myválice jako ardžej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama